250 gadus sena garšas vēsture

Hine konjaks gourmandguide.lv

Saņemot ielūgumu degustēt vienu no pašiem labākajiem konjakiem pasaulē, vispirms aizdomājies … par tā garšu un kāpēc tam ir piešķirts šāds tituls. Šodien runa būs par konjaku Hine, kura darināšana ir sākusies tālajā 1763.gadā.

Konjaku padara īpašu unikālais garšas un aromāta apvienojums. Pateicoties stingrai izejvielu atlasei, augstām ražošanas prasībām, daudzām kvalitātes pārbaudēm, katram ir sava īpaša sabalansēta un daudzšķautņaina garša. Hine ir viens no pašiem populārākajiem Francijas konjaka namiem, kas viens no pirmajiem saņēma starptautiskas balvas.

1962.gadā Hine kļuva par konjaka piegādātāju britu karaļnamam. Kopš 1897.gada tas ir lielā holdinga Louis Vuitton – Moet – Hennessy sastāvā. Tieši tāpēc, ka Hine nenodarbojas ar dzērienu masveida ražošanu, tam ir visīstākie konjaka darināšanas mākslas šedevri.

Hine konjaks officiel.lv

Hine konjaks officiel.lv

Hine konjaks officiel.lv

Hine konjaks officiel.lv

Konjaka Hine nams piedāvā tādus konjaka veidus kā Hine V.S.O.P., Hine Rare & Delicate, Hine Antique, Hine – Triomphe, Hine Family Reserve un Hine Grandes Champagnes Millesimees. Gribētos pievērst īpašu uzmanību diviem pieminētajiem konjaka veidiem – Hine Family Reserve un Hine Grandes Champagnes Millesimees. Abi dzērieni ir ekskluzīvi un tiek ražoti stingri ierobežotā daudzumā. Īpašā ražošanas tehnoloģija piešķir elegantu un ne ar ko nesalīdzināmu smalku ziedu piegaršu. Patiešām ekskluzīvi dzērieni, kas darināti no pašiem labākajiem pēdējās vīnogu ražas spirtiem. Nodegustējot visus konjaka veidus un tomēr neatrodot savu favorītu, mēs nolēmām uzzināt zīmola pārstāves Marie Emmanuelle Febvret viedokli par konjakiem.

Vai jūs varētu raksturot Hine konjakus trijos vārdos?

Eleganti, spilgti un delikāti.

Sakiet, kāds ir Jūsu iecienītākais konjaks?

Mani favorīti ir «jaunie» konjaki. Ja ir jāizvēlas no Hine piedāvājuma, tad konjakam obligāti jābūt jaunākam par 10 gadiem. Tādam konjakam ir rubīna nokrāsa un daudz sīvāka garša.

Kā izvēlēties labu konjaku?

Nav sliktu vai labu konjaku. Katram cilvēkam ir pašam jāizvēlas konjaks pēc savas gaumes. Jo kādam garšo sīvi, rūgti konjaki, bet kādam maigāki, ar vieglām ziedu un medus notīm.

Šim Marie apgalvojumam ir grūti nepiekrist, jo visi Hine nama konjaki ir unikāli, un to smaržu un garšu daudzveidība ļauj katram izvēlēties konjaku, kas vislabāk iet pie sirds.

Hine konjaks officiel.lv

Hine konjaks officiel.lv

Hine konjaks officiel.lv

Hine konjaks officiel.lv

Tekstu sagatavoja: Santa Lavrenova
Foto: Pavel Ank

Komentēt