Festivāls austeru cienītājiem

gourmandguide.lv

Sestdien, 20.maijā, visas dienas  garumā Berga Bazārā notiks otrais austeru festivāls. Ja iepriekšējā festivāla dalībnieki sacentās austeru atvēršanā, tad šoreiz pie balvām tiks lielākie austeru ēdāji.

Pasākuma laikā būs iespēja nobaudīt aptuveni 8 dažādas austeru šķirnes no Francijas, Portugāles, Īrijas un Nīderlandes. Darbosies austeru ēšanas un atvēršanas meistarklases, bērni varēs piedalīties austeru vāciņu apgleznošanas darbnīcā, spēlēs un stafetēs.

austeru festivāls officiel.lv

“Pēc pirmā austeru festivāla pasākuma, kas norisinājās pagājušajā rudenī, sapratām, ka interese par austerēm pie mums ir patiešām liela. Pērn pasākuma laikā tika apēstas gandrīz 2000 austeres, esam nolēmuši šogad šo rekordu pārspēt,” stāsta viens no pasākuma rīkotājiem, Fans of Oyster vadītājs Mārtiņš Reinis.

Tā kā austeru baudīšana kultūra Latvijā kļūst arvien populārāka, šogad pasākuma rīkotāji uzmanību veltīs arī izglītojošiem jautājumiem. Festivālā piedalīsies jūras biologs, Baltijas jūras izpētes programmas BONUS zinātniskais vadītājs Andris Andrušaitis,  Latvijas Hidroekoloģijas institūta jūras monitoringa nodaļas vadošā pētniece Solvita Strāķe un citi eksperti.

austeru festivāls officiel.lv

Pasākuma apmeklētāji varēs nobaudīt ne tikai svaigas, bet arī dažādos veidos gatavotas austeres, piemēram, uz oglēm ceptas. Pieejami būs arī citi jūras produkti ceptā un marinētā veidā. Darbosies austeru bārs pieaugušajiem, kurā būs pieejami dažādi dzērienu “šoti” ar austerēm. Pasākuma laikā būs arī iespēja pamēģināt, kā konkrētām austerēm piestāv īpaši piemeklētas alus šķirnes.

austeru festivāls officiel.lv

Ieeja pasākumā no plkst.12:00. Festivāla ilgums – visas dienas garumā. Norises vieta – Berga Bazārs, ieeja no Dzirnavu ielas. Plašāka informācija Facebook/Buržujs, www.burzujs.lv. VIP galdiņu rezervācija pa tālruni: 20223355 vai 20305650

Komentēt