Gastronomiskās baudas cienītajiem

RIGA SUNSET LOUNGE gourmandguide.lv

Restorāns Riga Sunset Lounge – tā ir vieta, kur saullēkts tiekas ar saulrietu. Ekskluzīva atrašanās vieta Daugavas krastā paver brīnišķīgu ainavu uz upi ar jahtu piestātni un Ķīpsalu, bet vakarā šeit var izbaudīt apbrīnojami skaistu saulrietu.

Restorāna vēsture ir skaitāma kopš 2012. gada, kad šajā vietā tika atklāta vasaras terase, kas strādāja kā naktsklubs. Pēc vairākiem gadiem terases īpašnieks Mārcis Sebris mainīja vietas lomu, un tā no naktskluba koncepcijas ir izveidojies par elegantu restorānu, taču bārs un terases vasaras vakaru baudīšanai ir palikuši. Īpaši interesants stāsts ir par šīs vietas atrašanu – pirms vairākiem gadiem Mārcis, iestrēdzis mašīnā sniegā un, cenšoties no tā izkļūt laukā veselu stundu, saprata, ka nekas dzīvē nenotiek tāpat vien. Aplūkojis vietu, no kuras pavērās lieliska ainava, ieraudzīja domās ainu ar iespējamo nākotnes ēdināšanas iestādi. Greznajā un izsmalcinātajā restorānā var norunāt lietišķu vai romantisku tikšanos, ļauties laiskai dīkdienībai, nosvinēt dzimšanas dienu, kāzas vai, piemēram, vasarā sarīkot fotosesiju uz terases.

Restorāns Riga Sunset Lounge Gourmand Guide officiel.lv

Banketiem ziemā tiek piedāvātas slēgtas restorāna telpas, kurās var izvietot līdz pat 120 cilvēkiem. Toties vasarā iespējas ir daudz plašākas, izmantojot 2 lieliskas terases (viena atrodas pirmajā stāvā, bet otrā – uz jumta), var sarīkot banketu vai jebkādu korporatīvu vakaru 600 personām.

Restorāns Riga Sunset Lounge Gourmand Guide officiel.lv

Restorāna unikālā atrašanās vieta pie pašas piestātnes sniedz viesiem iespēju iegrimt luksusa atpūtas gaisotnē, kā arī tiem, kas ir atbraukuši ar jahtu, pasūtīt ēdienus taisni uz savas jahtas klāja. Restorānā var nobaudīt mūsdienīgas Eiropas virtudes ēdienus. Kā saka ēdināšanas uzņēmuma īpašnieks Mārcis: «Mēs piedāvājam Eiropas virtuves ēdienus mūsdienīgā interpretācijā, sākot no Vidusjūras līdz Barenca jūrai un no Urālu kalniem līdz Atlantijas okeāna krastiem.» Gatavotie ēdieni tiek piedāvāti talantīgā šefpavāra Arņa Ansona izpildījumā: «Klasiskā virtuve ir domāta tiem, kas to ir radījis un turpina attīstīt. Savukārt mūsu apmeklētājiem es piedāvāju iepazīt mūsdienīgu Eiropas virtuvi krietni neparastākā izpildījumā.»

Restorāns Riga Sunset Lounge Gourmand Guide officiel.lv

Restorāns Riga Sunset Lounge Gourmand Guide officiel.lv

Sestdienās un svētdienās restorāns ielūdz uz izsmalcinātām vēlajām brokastīm, katrā no kurām ir īpašs piedāvājums. Piemēram, kopā ar Prosecco glāzi katrs klients saņem austeri vai mīdijas, kas pagatavotas pēc šefpavāra īpašās receptes. Jebkurā gadalaikā restorānā Riga Sunset Lounge ikviens jūtas mājīgi un silti. Par viesiem no sirds priecājas un ir gatavi īstenot visas klientu vēlmes.

Arī ir unikāls piedāvājums – iejusties visīstākā šefpavāra ādā, pagatavojot izvēlēto ēdienu pašam uz sakarsēta lavas gabala. Ģimenēm ar bērniem ir ierīkots bērnu rotaļu laukums, kur jaunos restorāna apmeklētājus izklaidē animators.

Restorāns Riga Sunset Lounge Gourmand Guide officiel.lv

Restorāns Riga Sunset Lounge Gourmand Guide officiel.lv

Drīzumā Riga Sunset Lounge piedāvās saviem klientiem pakalpojumu, kas paredz nogādāt 2-5 cilvēku lielu apmeklētāju kompāniju uz restorānu, bet jau tagad pēc relaksējošas atpūtas var atstāt savu automobili restorāna stāvvietā un doties mājup ar taksometru. Pēc īpašnieka domām, labs restorāns ir tā vieta, kur klienta iztērēto naudas summu par pusdienām krietni pārsniedz gūtā bauda no tā apmeklēšanas. Nekad nedrīkst apstāties pie sasniegtā, ir nepieciešams sekot līdzi pasaules virtuves tendencēm un mainīgai izpratnei par ēdienu.

Restorāns Riga Sunset Lounge Gourmand Guide officiel.lv

Teksts: Natālija Manuilova
Foto: Paul Ank

Komentēt