Iittala Taika maģiskā desmitgade

gourmandguide.lv

Skandināvu zīmola Iittala galda piederumu kolekcija Taika ( maģija) nav tikai dekorācija — katrs Taika priekšmets, pateicoties izcilajiem Klausa Hāpaniema (Klaus Haapaniemi) mākslas darbiem ir ar savu stāstu. Šis motīvs tiek izmantots jau 10 gadu un ir kļuvis par modernās klasikas paraugiem un vienu no visiemīļotākajām Iittala kolekcijām.

officiel.lvUnikālā Taika šo 10 gadu laikā ir kļuvusi par vienu no zīmola Iittala cienītāju iemīļotākajām kolekcijām, tai skaitā arī Latvijā. Kolekcijas trauku askētiskās formas ir radījis somu dizainers Heiki Orvola (Heikki Orvola), savukārt bagātīgajā dekorā atpazīstams Londonā dzīvojošā somu dizainera Klausa Hāpaniema (Klaus Haapaniemi) rokraksts.

“Pirms vairāk nekā 10 gadiem, kad sāku strādāt pie Taika dizaina, vēlējos izveidot krāšņu produktu kolekciju, kuru caurvij ziemeļniekiem raksturīgais askētisms, tai pašā laikā iekļaujot arī rotaļīgumu un mistiscismu,” atklāj Klauss Hāpaniems. “Taika raksturo orģinalitāte. Kolekcija simbolizē nezūdošas vērtības, kas stāv pāri mainīgajām modes tendencēm.”

officiel.lvAskētiskās Heiki Orvola radītās formas ļauj izcelties mītiskā meža un tā radību veidotajiem motīviem. Taika kolekciju viegli kombinēt ar citiem Iittala priekšmetiem, piemēram, klasisko Teema kolekciju. Gadu gaitā Taika keramikas kolekciju papildinājuši arī stikla un tekstila izstrādājumi.

2013. gadā Klauss Hāpaniems ierastos kolekcijas dzīvnieku motīvus papildināja ar jaunu rakstu un jaunām formām. Svinot šī modernās klasikas parauga 10 gadu jubileju, Iittala dziļos šķīvjus un lielās bļodas ir papildinājis bagātīgs raksts, kas nosedz visu trauku virsmu. Taika desmitgades kolekcijā ir iekļauti arī izstrādājumi jaunajā pusnakts zilajā tonī.

Krūze kolekcionāriem

Desmitgadei veltītā krūze nešaubīgi ir arī kolekcionāriem paredzēts priekšmets. Krūze no jauna iepazīstina ar jau zināmo pūci vēl neredzētā veidā — tā lido augstu ar izplestiem spārniem. Uz krūzes redzams arī īpašs apaļas formas jubilejas zīmogs, kas krūzes rakstā atkārtojas 10 reižu. Atšķirībā no citām Taika krūzēm raksts nosedz arī krūzes rokturi un iekšējās virsmas augšdaļu.

officiel.lv

Foto: publicitātes materiāli

Komentēt