IZGARŠO VASARU

gourmandguide.lv

No vareņikiem līdz burgeriem

Nesen atvērtais restorāns Matreshka jau paguvis izcelties ar spilgtu atklāšanas pasākumu un iekarot mūsdienu krievu virtuves cienītāju sirdi. Restorāna interjers ir perfekti pieskaņots tā gastronomiskajai ievirzei.

officiel.lv

Gardēži atzinīgi novērtēs apetīti rosinošos vareņikus ar dažādiem pildījumiem, mājas pelmeņus, kotletes, burgerus un, protams, tradicionālās maizītes ar sarkanajiem ikriem un ķilavām ar glāzīti laba konjaka vai degvīna.

Blaumaņa iela 3, Rīga Facebook.com/matreshkarestorans

Delikateses villā

Gaidot pasūtīto maltīti, restorāna VillAmor viesi var gūt estētisku baudījumu, vērojot skulptūras, paklājus, trauku kolekciju un dzīvos ziedus.

officiel.lv

Šovasar ēdienkarte ir papildināta ar jaunām delikatesēm, to skaitā izmeklētām jūras veltēm. VillAmor var pasēdēt arī uz terases, mielojoties ar mājas saldējumu un raugoties uz vasarīgo Rīgu.

Blaumaņa iela 28, Rīga Facebook.com/VillAmor.restaurant

KOYA

Karstā vasaras svelmē tik ļoti gribas atvilkt elpu pie ūdens. Restorāna Koya apmeklējums ir labākais risinājums, ja nevēlaties tālu braukt projām ārpus pilsētas un tajā pašā laikā vēlaties izbaudīt mierpilnu atpūtu pie ūdens.

officiel.lv

Siltajā gadalaikā restorānā darbojas vasaras terase ar jumtu, no kuras paveras skaista ainava uz Daugavu un gleznaino Ķīpsalas krastu. Gardi ēdieni un viegli vasaras kokteiļi – tā būs lieliska izvēle jaukiem vakariem draugu lokā svaigā gaisā.

Andrejostas ielā 4, Rīga www.koyarestaurant.com

Atpūta ar īpašu auru

Pašā Siguldas centrā atrodas viesnīca «Sigulda», kas piedāvā atpūtu komfortablos numuros un gardus autorēdienus vietējā restorānā. Daļa viesnīcas izveidota XIX gadsimta mūra ēkā, kur valda īpaša nomierinoša aura.

officiel.lv

Ēdienkartē dominē eiropiešu virtuve, un vasarā iespējams ieturēties uz restorāna terases ar skaistu skatu uz parku. Restorāns piedāvā arī organizēt banketus un citas svinības.

Pils iela 6, Sigulda www.hotelsigulda.lv

Kā pie itāļu mammas

Restorāns MammaPasta piedāvā visiem labi pazīstamo un iecienīto itāļu virtuvi. Uzņēmuma rozīnīte ir pasta, kas tiek gatavota turpat uz vietas no svaigām sastāvdaļām.

officiel.lv

Lielākā daļa produktu tiek piegādāti no Itālijas. Īsāk sakot, šī vieta ir kā radīta pastas, picu, risoto un aromātisko itāļu vīnu cienītājiem.

Kungu iela 1, Rīga www.mammapasta.lv

Divi vienā

Siguldas viesnīca «SPA Hotel Ezeri» ir viena no labākajām vietām Latvijā, kas piedāvā pilnvērtīgu atpūtu dabas ielokā, kā arī iespēju palutināt sevi ar masāžu, aromterapiju un citām veselīgām un attīrošām procedūrām. Īpašu prieku sagādā viesnīcas restorāns «Gadalaiki» ar augstiem griestiem un stikla sienu, kas ļauj maltītes laikā vērot tuvējo mežu un Ancīšu dīķi.

officiel.lv

Vasarā darbojas plaša terase, kur iespējams ne tikai nobaudīt šefpavāra meistardarbus, bet arī neaizmirstamā gaisotnē svinēt kāzas, jubilejas un citus svētkus.

Siguldas pagasts «Ezeri» www.hotelezeri.lv

Pilsētas oāze

Evita Vilde-Onzule un Aivis Onzulis pašā Rīgas centrā uzbūruši teju vai franču muižiņas gaisotni. Restorāns Mio ir kā radīts, lai baudītu dzīvi: koka mēbeles, mežģīņu galdauti, spoguļi un citi interjera elementi priecē acis, bet ēdienkarte piedāvā modernu franču virtuvi ar oriģināliem eiropeiskiem un latviskiem akcentiem.

officiel.lv

Blaumaņa iela 15, Rīga Facebook.com/RestorānsCafé-Mio

Operas Klasika

Šovasar restorāns Boulevard 33 aicina nobaudīt garšīgas pusdienas un nesteidzīgas vakariņas uz atjaunotās vasaras terases. No tās paveras skaists skats uz pilsētas parku, kā arī, atrazdamies pašā pilsētas centrā, šeit jūs varat mierīgi atpūsties svaigā gaisā, mielojoties ar restorāna šefpavāra pagatavotajiem gardajiem ēdieniem.

officiel.lv

Raiņa bulvāris 33, Rīga www.operahotel.lv

Martinelli iemīl arī Rīgā

Vīna bāra Martinelli saimniekiem Ingunai un Agnim Dombroviciem laikam piemīt kāds īpašs talants vai varbūt zināms noslēpums, kas viņu radītajiem restorāniem ļauj īsā laikā iekarot viesu uzticību un mīlestību. Pirms tam ilgus gadus tieši šāds vīna bārs-restorāns sekmīgi darbojies Talsos. Iemesli, kāpēc pārcēlušies uz Rīgu, ir vairāki – Talsos iedzīvotāju paliek aizvien mazāk, un Rīgā dzīvo meitas ģimene, mazbērni. Panākumu noslēpums – paši mīl vīnu un arī citiem māca tā baudīšanas un tradīciju kultūru.

officiel.lv

Šeit rodams viens no plašākajiem – vairāk nekā 200 vīna veidu piedāvājumiem. Cilvēkiem te patīk uzkavēties, un saimniece arī pusdienas pagatavos, turklāt ne jau parastas, bet, piemēram, austeres, jo tās ļoti sader kopā ar dievišķo dzērienu – vīnu.

Tērbatas iela 66, Rīga Facebook.com/MartinelliRiga

Klusā centra terase

Netālu no klusā centra līdzās skaistajam Kronvalda parkam atrodas Kuk Buk Restorāns. Šeit draudzīgi sadzīvo estētisks askētisms, komforts un izsmalcināti ēdieni, kurus pagatavojis šefpavārs Andris Jugāns. Restorānā tiek godātas gan tradīcijas, gan tiek atzīti visai drosmīgie šefpavāra eksperimenti, piedāvājot apmeklētājiem neparastus garšu salikumus.

officiel.lv

Ēdienkartē ir liela gaļas ēdienu izvēle, vietējās zivis, plaša vīnu karte. Jāpiebilst, ka īpaši tiek piedomāts par ēdienu pasniegšanu. Vasarā jūs varēsiet izbaudīt nesteidzīgu atpūtu uz terases, atvelkot elpu pusdienas pārtraukumā vai arī pavadot patīkamu vakaru.

Pulkveža Brieža iela 11-1, Rīga www.kukbuk.lv

Atpūta Latvija Šveicē

Laikā, kad daudzi tiecas vasaras brīvdienas pavadīt pie jūras, nevajadzētu piemirst par gleznaino Siguldu, kuru tautā dēvē arī par vietējo Šveici. Tieši šeit atrodas viesnīca Segelvold, kur ar savu piedāvājumu vilina Eiropas virtuves restorāns Garšas Frekvence. Talantīgais šefpavārs Vadims Jevsejevs pievērš īpašu uzmanību sezonālajiem vietējiem produktiem. Siltajā gadalaikā restorāna viesi var nobaudīt ēdienus mājīgajā vasaras terasē.

officiel.lv

Mālpils iela 4b, Sigulda www.goodstayhotels.com

Smalki un pārdomāti

Elegantajā Berga Bazārā atrodas, šķiet, viens no kompaktākajiem Rīgas restorāniem Buržujs. Tas ir neliels mūsdienīgs restorāns, kas piedāvā Eiropas virtuves ēdienus. Visi izmeklētie ēdieni top no sezonas produktiem. Restorānā regulāri tiek rīkotas meistarklases «Viss par austerēm» un bērnu svētki. Šeit tiek piedāvāta lielākā Skrīveru mājas saldējums izvēle Rīgā.

officiel.lv

Vasarā Buržujs saviem apmeklētājiem piedāvā ērtu terasi, kur var izbaudīt sauli un atpūtu svaigā gaisā.

Dzirnavu iela 84, Rīga, Berga Bazārs www.burzujs.lv

Komentēt