PREGO JEB LAIPNI LŪGTI!

gourmandguide.lv

Rīgas klusais centrs, kas lepojas ar jūgendstila celtnēm un ir iekļauts visos tūrisma ceļvežos kā mūsu galvaspilsētas pērle, jau labu laiku tiek dēvēts par mazo Itāliju, jo tieši tur vai ik pēc pārdesmit metriem ir restorāns, kafejnīca, picērija, kas vilina ar šā reģiona virtuvi. Restorāns Prego ir viens no iecienītākajiem.

Prego ir kļuvis par vietu, kur jūs noteikti sastapsiet lietišķas tikšanās pusdienas vai vakariņas ieturam biznesa ļaudis, tuvējo vēstniecību darbiniekus. Šis restorāns savas pastāvēšanas laikā ir iemantojis neviltotas klientu simpātijas ar kvalitatīvu Vidusjūras virtuvi, eleganti atturīgu interjeru un relaksētu noskaņu. Prego, kas itāliski nozīmē «lūdzu», asociējas ar itālisko atbrīvotību un vienlaikus uzmanību pret detaļām un kvalitāti it visā. To novērtējuši gan rīdzinieki, gan tūristi, jo Prego neliks vilties. Jāpiebilst, ka dažādos tūrisma ceļvežos šis restorāns tiek atzīmēts ar ļoti augstu novērtējumu.

officiel.lv

officiel.lv

officiel.lv

Kā Prego komandai to izdevies panākt? Pirmkārt, tā ir pasaulē tik iecienītā Vidusjūras virtuve, kas tiek servēta ar itālisku akcentu. Starp citu, tieši tā sauktā Visdusjūras diēta tiek atzīta par pasaulē veselīgāko. Ēdienkarte ir ļoti bagātīga: aukstie un siltie salāti, kur ir gan tik iemīļotie tunča burgeri, gan cepti mazie kalmāri sviesta–baltvīna mērcē, zupas: bujabēze ar jūras veltēm, arī mūsu pašu baraviku zupa. Ļoti bagātīga zivju un jūras velšu ēdienu izvēle un absolūta gaļas ēdienu klasika. Protams, daudzās pastas, risoto – viss pazīstams, saprotams un patiešām ļoti garšīgs. Der atgādināt – kur itālieši, tur ģimeniskums. Bērniem ir izveidota speciāla ēdienkarte.

Visa šī kompozīcija, kur katrs elements ir saskaņā un rada īstu simfoniju garšas kārpiņām, ir šefapvāra Ata Apsīša pārziņā. Šim restorānam viņš ir uzticīgs jau vairākus gadus, un viņa darbu var salīdzināt ar talantīga diriģenta rokrakstu, kurš pazīstamu klasikas skaņdarbu spēj atskaņot (lasi – pagatavot) tikai viņam vien raksturīgi.

Turpinot par mūziku, vakaros Prego tiek atskaņota dzīvā mūzika, visam piešķirot romantisku noskaņu. Savukārt vasarā nav iespējams paiet garām terasei, kas vilina ar ēdienu smaržām, un tā vien gribas pievienoties tiem, kas bauda kādu desertu, piemēram, siltu vīģes groziņpīrāgu ar mandeļu piena saldējumu. Bet vīni – tur jūs atradīsiet visu klasiku. Tātad viss labais vienuviet – prego!

officiel.lv

Antonijas iela 6A, Rīga
www.prego.lv

Foto Jekaterina Prihodjko

Komentēt